Приморський навчально-виховний комплекс
"загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"
Приморський навчально-виховний комплекс
"загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"
Корисна інформація, статті
80-ті роковини Великого терору - масових політичних репресій
«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.
Чабаненко Віктор Антонович
Народився Віктор Чабаненко 12 вересня 1937 року в селі Єлизаветівці Василівського району Дніпропетровської (тепер Запорізької) області в селянській родині, батьки якої, незважаючи на всі жорсткі випробування більшовицьким режимом, виховували у дітей почуття синівської любові до козацького краю, до України, її історії, культури, української народної пісні, що разом із генетичним кодом і міцним родинним корінням стали ланцюгом становлення високих патріотичних і моральних якостей лицарського сина України.
Сергієнко Василь Миколайович
(23.04.1956 – 04.04.2014)
ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)
Народився 23 квітня 1956 року на Черкащині. У 1973 році закінчив корсунь-шевченківську середню загальноосвітню школу № 2, потім – журналістський факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченко. Значну частину життя прожив у Запоріжжі. У 2009 року повернувся у рідне місто Корсунь-Шевченківський Черкаської області.
22 січня - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
Кожній людині мила своя сторона! Земля, на якій ви народилися, є рідною для вас, бо на ній живуть ваші мама і тато, братики і сестрички, бабусі і дідусі – ваш рід, ваша родина.
Наша рідна земля, наша держава – це Україна, а народ наш український. Але жодна держава не може вважати себе ані розвиненою, ані демократичною, якщо її громадяни не знають свого минулого. Де коріння сильне і глибоке, там й дерево сильне, воно бурям і стихіям ставить могутній опір. Нам, українцям, потрібно знати нашу історію, нашу культуру, наші традиції.
25 річниця Всеукраїнського референдуму
1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум про незалежність України, на якому більшість українців підтримала Акт про державну незалежність України. Понад 90 % виборців проголосували в той день за повну незалежність своєї країни, підтвердивши своє право на самостійність суверенної нації.
40 річниця створення Української Громадської Групи
сприяння виконанню Гельсінських угод
На виконання Указу Президента України П.Порошенка від 4 квітня 2016 року № 126/2016 «Про відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод» нагадаємо українські громадсько-політичні події 1976 року в контексті тривалої боротьби за права людини і суверенітет України
Михайло Грушевський
150 років від дня народження
Михайло Грушевський, учений світового рівня, прийшов на світ 16 вересня 1866 року в сім’ї ґімназійного вчителя Сергія в Холмі (тепер це — територія Польщі). Згодом виростав на Кавказі, де народилася й виросла його мати Глафіра Захарівна, котра 17-річною дівчиною вийшла заміж за професора Київської духовної семінарії, 30-річного Сергія Грушевського (1833-1901).
Євген Коновалець
125 років від дня народження
Народився він 14 червня 1891 року у селі Зашків, Жовківському районі Львівської області. У 1901-1909-му навчався в Львівській академічній гімназії. З 1909-го вивчав право на юридичному факультеті Львівського університету. Коновалець був полковником армії УНР, командантом УВО, головою проводу українських націоналістів (1927), першим головою ОУН.
Бабин Яр
У період окупації Києва
німецькими військами Бабин Яр
був місцем масових страт і
поховань, величезною братською
могилою, де тільки згідно з
офіційними даними загинуло
понад сто тисяч осіб —
військовополонених, євреїв,
циган, комуністів, підпільників,
моряків Дніпровського загону
Пінської військової флотилії,
партизанів, націоналістів,
заручників... Всіх, хто вважався
«ворогом Третього рейху».
Олімпійський ігри "Спорт - це модно!"
З 05.09.2016 р. по 09.09.2016 р. в Приморському НВК було проведено Олімпійський тиждень під гаслом «Спорт – це модно!». Офіційне відкриття відбувалося в понеділок на урочистій лінійці. На лінійці був присутній поважний гість, бог грому та грози – Зевс. Під Олімпійський гімн він підняв Олімпійський прапор та запалив Олімпійський вогонь. Що, в свою чергу, символізує початок Олімпійського тижня.
Учням було проголошено план проведення змагань на тиждень. Були оголошені конкурси. Всі школярі прийняли участь в спортивному флешмобі, проведеним Зевсом.
Змагання проводились в три етапи:
І етап (у вівторок) – учні 2-4 класів;
ІІ етап (у середу) – учні 5-6 класів;
ІІІ етап (у четвер) – учні 7-9 класів.
В період проведення свята панувала дійсно спортивна атмосфера, діти завзято та наполегливо брали участь у всіх конкурсах та змаганнях. Разом зі своїми класними керівниками з творчістю підійшли до вибору назви команд, чудово підготувалися до конкурсу девізів, до командного конкурсу «Разом – ми команда!», де оцінювалась активність команди, зовнішній вигляд учасників, дружність та поведінка. Були продемонстровані яскраві презентації команд з музичним супроводом.
Безпосередньо, на самих змаганнях, учні показали високі результати, продемонстрували свої здібності, гарну фізичну підготовку та чудовий настрій. Діти змагалися на смузі перешкод, у стрибках на скакалці, в перетягуванні канату, в передачі м’яча через голову, в стрибках на одній нозі, в естафетах.
Особливо сподобалось командам змагання на «колісницях», «вперед-назад», «влучи в ціль» та ін. В спортивних змаганнях окремо для дівчат та хлопців, дівчата показали неперевершений результат! Вони влучно попадали в ціль у конкурсі з забиванням м’яча у ворота та віджимались по 20-25 разів. Взагалі, кожна команда вболівала та переживала за своїх учасників, їх підтримка надихала на перемогу.
На спортивному майданчику нашої школи між командами панував дух першості, що особливо сподобалося членам журі. До незалежного складу журі входили: заступник з навчально-виховної роботи – Дмітрієва В.І., завхоз – Щербакова О.А., та бухгалтер – Ніколенко М.Ю. Вони фіксували все що відбувалося на майданчику та під пильним наглядом директора школи винесли своє справедливе рішення.
Результати змагань:
Серед учнів 2-4 класів:
ІІІ місце – 3 клас (33 бали)
ІІ місце – 4 клас (34 бали)
І місце – 2 клас (35 балів)
Серед учнів 5-6 класів:
ІІ місце – 6 клас (29 балів)
І місце – 5 клас (30 балів)
Серед учнів 7-9 класів:
ІІІ місце – 7 клас (40 балів)
ІІ місце – 9 клас (42 балів)
І місце – 8 клас (48 балів)
Дітям дуже сподобалися вересневі змагання і вже чекають наступних.
У п’ятницю була проведена лінійка з нагоди нагородження переможців та закриття Олімпійського тижня. Всі команди були нагороджені почесними грамотами. Команди, що зайняли перші місця отримали також невеликі гімнастичні м’ячі, в якості подарунка. Високоповажний гість – Зевс взяв з учнів клятву спортсменів, в якій школярі пообіцяли завжди дотримуватися спортивних правил та подавати собою гарний приклад. Також, Зевс урочисто передав Олімпійський прапор завідувачу з навчально-виховної роботи, що символізує передачу спортивного досвіду для наступного покоління. Покидаючи наше свято Зевс побажав спортивних успіхів командам та забрав з собою Олімпійський вогонь, до наступних змагань.
Завершився тиждень змагань у Приморському НВК з нагадуванням народної мудрості: «Бережіть одяг, поки новий, а здоров’я поки молодий!»
Свято першого дзвоника
З добрими надіями та хорошим настроєм у Приморському НВК відсвяткували перший дзвоник. Педагогічний колектив, учні, батьки та гості зустріли та привітали наших першачків 2016-2017 н.р. Класним керівником нашого поповнення стала Пилипенко Валентина Григорівна. Учні та вчителі отримали багато привітань, квітів та побажань найкращого в новому навчальному році. На шкільному майданчику панувала святкова атмосфера, завдяки чому, школярі були раді знову бачити своїх друзів, однокласників, вчителів та школу.
Бажаємо нашим учням успіхів у навчанні!
Як Вільні козаки на Запоріжжі "Українську весну" боронили
Створення національних організацій мілітарного напрямку, самоохорони, рух на демократизацію війська - події сторічної давнини не можуть не викликати аналогій із сучасністю
Мілітарні рухи, що створювалися на хвилі Української революції, мали на меті вплив на суспільне і політичне життя та демократизацію війська, але вже скоро їм довелося боронити "Українську весну".
На хвилі боротьби за українське державотворення 1917 року в повітовому Олександрівську (Запоріжжі) відроджувалася "Просвіта". Однак, вона була не єдиною: поруч із нею створювалися інші національно-культурні організації, часто – мілітарного спрямування.
Улітку 1917 року робітники Південних залізничних майстерень заснували культурно-освітню організацію – курінь "Січ" (керівник - Костянтин Білашкевич), а робітники Катерининської залізниці – курінь "Хортиця" (керівник - Іван Оліфер). Очільники куренів брали активну участь у засіданні повітової Ради, міської думи, Оліфер став членом міської Ради робітничих і солдатських депутатів.
Тоді ж в Олександрівську було засновано Українську військову раду. Про це поінформували міську Думу, куди надали для ознайомлення Статут Ради.
Згідно із ним, завдання новоствореного органу полягало в об'єднанні вояків-українців (офіцерів, солдат, військових урядовців тощо) на ґрунті трьох актуальних на той час вимог:
1. Федеративно-демократичний устрій Росії.
2. Національно-територіальна автономія України.
3. Організація українського війська.
Окрім того, Рада мала брати активну участь у загальному військовому житті й запровадженні демократичних перетворень у війську. Наголошувалося, що в комітетах військових частин представництво від українців має бути забезпечено відповідно до відсотку їхньої кількості.
Військова рада планувала проводити широку пропаганду, як усну, так і письмову; організовувати зібрання, лекції, мітинги, читання, концерти, вистави й інші масові заходи. Окремий наголос було зроблено на поширенні серед військових української літератури, газет, журналів, книжок, відозв тощо.
Підпорядкованість Ради була прописана досить чітко: Український військовий з'їзд, Український військовий генеральний комітет.
На окрему увагу заслуговує пункт 13 Статуту, де прописані взаємовідносини між солдатами та офіцерами. У той час, коли апологети російської революції казали про жорстку субординацію і протиставили одних іншим, українські військові, які приєдналися до революції, бачили стосунки в армії наступним чином: "найтісніші стосунки демократичні поміж офіцерством та солдатами і виховує дух вояцького братерства меж ними".
Щодо структурної побудови, передбачалося, що в кожній військовій частині Олександрівська, де багато українців, мають бути засновані військові громади. Там, де українців мало, засновувалися гуртки. Невеликі українські військові гуртки невеликих військових одиниць мали об'єднуватися у військову Українську громаду відповідної військової частини. Громади військових частин Олександрівського гарнізону утворювали гарнізонну громаду, рада якої обиралася на три місяці.
Зрозуміло, що будь-яка діяльність потребує фінансування. У випадку Військової Ради передбачалося, що кожен член громади чи гуртка буде робити щомісячні внески у розмірі не менше 1% від свого заробітку. Крім того, поповнювати скарбничку планували за рахунок продажу газет, літератури, показу вистав, концертів, лекцій, лотерей тощо.
Наступним кроком стала організація у Олександрівську загонів Вільного козацтва, зародком яких були згадані курені "Січ" та "Хортиця".
Олександрівськ, як і інші міста України, отримали 24 серпня 1917 року звернення українського військового Генерального комітету Центральної Ради до місцевих органів державного управління про створення організацій самоохорони. У ньому, зокрема, йшлося про необхідність створення товариств, які б мали "удержати непорушно порядок та спокій населення, уберегти хазяйство, все добро народне од знищення і грабування, і в загалі стояти на сторожі спокою та порядку на Україні".
За місяць відбулося об'єднане засідання повітової Ради, представників Української соціал-демократичної революційної партії та Української партії соціалістів-революціонерів. Під головуванням Юрія Магалевського (голова повітової Ради) на засіданні обговорили позицію міської Ради щодо УЦР та автономії України. Також було вирішено негайно приступити до формування Вільного козацтва, зокрема через загрозу анархії та бунтів у Олександрівську.
Олександрівську сотню Вільного козацтва очолив Оліфер, до її складу входило 50-60 осіб. У листопаді 1917 року сотня Вільного козацтва чисельністю 280 осіб виникла у Гуляйполі (керівник – Шевченко). Відомо також про осередки Вільного козацтва у низці сіл навколо Олександрівська: Біленькому, Розумовці, Мар'ївці, Лисогірці, Августинівці, Малокатеринівці, Жеребці та Солоному.
Постанова Генерального Секретаріату про заснування Вільного козацтва з'явилася 13 листопада 1917 року. Причому, назву "Вільне козацтво" мали право використовувати лише ті організації, які засновувалися на підставі ухваленого Генеральним Секретаріатом Статуту "Вільного козацтва". Також наголошувалося, що у будь-якому населеному пункті, незалежно від кількості дворів, мала функціонувати лише одна громада товариства "Вільне козацтво".
26 листопада 1917 року Олександрівськ святкував проголошення ІІІ Універсалу Центральною Радою. На площі Т. Шевченка (тепер це - парк Клімова у Шевченківському районі Запоріжжя) було відправлено молебень, після якого відбувся парад вояків-українців, що дислокувалися у місті. Виступала також і сотня Вільного козацтва. Після параду кандидат Українських Установчих зборів Радомський виступив із промовою. Окрім нього маніфестантів вітали комісар УНР Лазаренко, голова повітової управи Міхно, голова повітової Ради Магалевський, голова ради селянських депутатів Іванченко, від земельного комітету – Скрипник, від "Вільного козацтва" – Оліфер. Останні слова кожного промовця покривалися гучними "Слава!" і оплесками.
Менш ніж за місяць "Вільним козакам" довелося боронити Олександрівськ від більшовицьких частин.
Довідка
Вільне козацтво - національні добровільні військово-міліційні формування часів національно-визвольних змагань 1917 - 1921 років, що діяли в Україні та на Кубані. Виникли у процесі розвалу царської армії з лютого по травень 1917 року з метою захисту сіл, а згодом і Української Держави. За соціальним та національним походженням вільні козаки були, головним чином, українськими селянами, службовцями, робітниками. Козацькі робітничі організації існували в Єлисаветграді, Катеринославі, Олександрівську та інших містах України. Активно повстали на боротьбу з більшовицькою агресією взимку 1917 - 1918 років.
У січні 1919 року Оргбюро ЦК РКП(б) випустило секретну директиву, підписану Яковом Свердловим, де наказувалося провести нещадний масовий терор стосовно всіх козаків, що брали участь - пряму або непряму - у боротьбі з Радянською владою.
У рамках декомунізації 2016 року в Запоріжжі вулицю Дем'яна Бідного було перейменовано на вулицю Вільного козацтва.
Продовження Олімпійської естафети
З 17 по 21 вересня 2018-2019 навчального року вихованці Приморського НВК активно прийняли участь в Олімпійському уроці та Олімпійському тижні. Заходи проводились за планом. Учні весело та з користю для здоров’я провели час.З 17 по 21 вересня 2018-2019 навчального року вихованці Приморського НВК активно прийняли участь в Олімпійському уроці та Олімпійському тижні. Заходи проводились за планом. Учні весело та з користю для здоров’я провели час.
Учні впродовж тижня змагалися у спритності та витривалості, отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.
Стартував тиждень 17.09.2018 р. з загальношкільної тематичної лінійки: «Розвиток олімпійського руху в Україні», продовженням якої став спортивний флешмоб. Закінчився день проведення гри "Веселі старти" між вихованцями початкової ланки.
18.09.2018р. було проведено зустріч із представниками спортивних секцій з метою залучення учнів до занять у спортивних секціях. Продовжили день заходом Олімпікфест, в якому приняли участь вихованці середньої ланки. Перемогу здобули учні 9 класу, друге місце посів 7 клас, на третьому опинився 8 клас.
Продовжився тиждень виставкою літератури «Олімпійський рух в Україні», конкурсом малюнків «Я-олімпієць» та різноманітними конкурсами, вікторинами знавців історії Олімпійського руху.
МАМА, ТАТО, Я - СПОРТИВНА СІМ'Я
Сонце світить всім тепленько,
Ми промінчики маленькі.
Любимо змагатись,
В спортивні ігри гратись!
7 вересня в дошкільному підрозділі Приморського НВК пройшло спортивне свято під гаслом:
«Щоб рости і гартуватись
І міцніти, як броня,
Треба, друзі, нам займатись
Фізкультурою щодня».
Організатором та ведучою заходу була вихователька старшої групи Рождєствєнська Лілія Іванівна. Вихованців було поділено на команди по назвам груп «Сонечко» та «Калинка». До складу суддівського комітету увійшли завгосп – Бубна Тетяна Григорівна та медична сестра – Жижко Олена Олександрівна. Вихователька молодшої групи Головіна Юлія Сергіївна щиро вболівала за маленьких спортсменів. Окрім дітей до участі у святі було запрошено батьків. Дітлахи разом з батьками весело та корисно провели час. Вони показали силу, сміливість, спритність та кмітливість. По закінченню свята всіх було нагороджено грамотами. Висловлюємо слова щирої вдячності за гарно проведене свято колективу дошкільного підрозділу Приморського НВК на чолі з заступником директора з навчально-виховної роботи Божко Іриною Геннадіївною. Так тримати!
Лютий 2014 – стосується кожного
СУБОТА 01 ЛЮТОГО
-
Протягом усієї першої половину лютого тривали переговори між представниками влади та опозиції щодо внесення змін до Конституції та про повернення до тексту 2004 р. Велася робота зі звільнення заарештованих євромайданівців. Взамін опозиціонери погодилися частково розблокувати рух вулицею Грушевського.
НЕДІЛЯ 02 ЛЮТОГО
-
У Києві на барикаді на вулиці Грушевського активісти Майдану встановили перед кордоном бійців внутрішніх військ і “Беркута” великий екран.
-
На народне віче на Майдані Незалежності прийшло понад 10 тис. осіб.
-
Під арештом продовжували перебувати 116 євромайданівців. Враховуючи цю та інші обставини, юристи від опозиції розпочали збір інформації про тортури, репресії та переслідування активістів для звернення в Гаазький трибунал.
ПОНЕДІЛОК 03 ЛЮТОГО
-
У Києві на Бессрабській площі на постаменті, де раніше був пам’ятник Леніну, встановили скульптуру “Межигірському золотому унітазу”.
-
МВС оприлюднило результати експертизи обставин вбивства Сергія Нігояна та Михайла Жизневського – в них стріляли з відстані 2-3 метрів.
Якщо не я, то хто?
Опубліковано в Спогади про Героїв | Позначено: “Розстріляна гідність”, Сергій Синенко
Спогади про Сергія Синенка
Осінь 2013 року була щедрою на природні катаклізми: незвично холодні й дощові перші два місяці. А потім з’явилися ранні приморозки… Всі вже чекали приходу зими, але листопад виявився напрочуд сонячним, теплим і багатообіцяючим…У столиці велися розмови «бути чи не бути асоціації з ЄС», на українських полях фермери збирали осінні врожаї, комунальники вели останні приготування до зимового сезону, студенти чекали на зміни, а інші люди просто раділи сонечку…