top of page

Про наш заклад

Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів.

М. Пирогов

    Приморський навчально-виховний комплекс, як великий корабель, пливе по морю знань. Заходячи в гавань щороку, з його палуби сходять 9-класники і ступають на борт першачки. Взимку в нашу гавань причалив  довгоочікуваний корабель і наша велика родина поповнилась двома групами дитячого садочка, який не функціонував понад  20 років. Садок розрахований на 50 місць. У закладі є все потрібне сучасне ігрове та технологічне обладнання, нові іграшки та меблі, що дозволяє  у повній мірі забезпечити кожній дитині всебічний і гармонійний розвиток, якісну підготовку  підростаючого покоління.

      Найважливішим явищем у школі, самим повчальним предметом, самим живим прикладом для учня є сам учитель. Він – уособлений метод навчання, саме втілення принципу виховання. Наша школа багата активними і цілеспрямованими вчителями, творчими учнями, відповідальним робітниками. В закладі  - 37 працівників педагогічного та облуговуючого персоналу. Навчально – виховний комплекс звучить дзвінкими голосами 117 учнів та 37 дошкільнятами.

      У приміщенні нашого комплексу завжди чисто і затишно, кожної перерви чути голосний сміх малечі, шкільне подвір`я повниться грайливими вихованцями. Наші учні відвідують гуртки і творять безцінні дива, які займають І-ші місця не тільки в районних конкурсах, а й в обласних та Всеукраїнських фестивалях. Зайшовши до школи, кожен відвідувач може відчути, що вчителі працюють у духовно-естетичному напрямку, де кожен куточок прикрашений творчими роботами вихованців. На базі школи не раз ми зустрічали дорогих гостей на семінарах з Василівського району і чули у свою адресу тільки теплі відгуки та побажання. Чудова риса вчителя в тому, що він постійно відкриває в людині нове, дивується новому, бачить людину в процесі її становлення і з людських душ ліпить шедеври.

      Школа — це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє. Відкриття дошкільного навчального закладу  на базі КЗ «Приморська ЗОШ І-ІІ ступенів №1» – найкраще свідчення того, що село Приморське живе, розвивається і впевнено крокує у майбутнє.

Повна назва закладу: Приморський Навчально-Виховний комплекс "Загальноосвітня школа I-II ступенів - Дошкільний навчальний заклад"

Скорочена назва: Приморський НВК

Тип ЗНЗ: Навчально-Виховний комплекс

Ступінь: I-II ступені

Форма власності: комунальна

Тип місцевості: сільська

Поштовий індекс: 71610

Поштова адреса: Україна, Запорізька область, Василівський район, с. Приморське, вул. Весела, 66

Телефон: 0617556486

E-mail:primschool1@yandex.ua

ЗНЗ на порталі «Мої знання»://mz.com.ua/school-wall/1215

Директор:Божко Володимир Іванович

Мова навчання: українська

Кількість персоналу: 37

Кількість учнів: 117

Кількість класів: 9

Кількість приміщень: 14

Наши принципы
Коротко про наше село та школу

    Приморська сільська рада утворена в 1922 році та розташована за адресою 71610, вул. 50 років Жовтня, 219, с.Приморське, Василівський район Запорізька область. До сільської ради входить 1 населений пункт - с. Приморське.

    Приморське розташоване за 25 км. на північний захід від м. Василівки та 20 км на південь від м. Запоріжжя. В західній частині села протікає річка Конка, вздовж південно-східної його частини проходить залізнична магістраль Москва-Сімферополь і розташоване Каховське водосховище, а на півночі на відстані 7 км. – автострада Харків-Сімферополь.

     Площа населеного пункту 822 га.

 Населення станом на 01.01.2015 року складає 3692 чоловік , кількість дворів – 1370

     День села святкується 14 жовтня.

  На території с. Приморське знаходиться 2 поштових відділення, СВК „Мир”, п”ятнадцять торгівельних точок, молитовний дім, православна церква, жіночий монастир.

    Сьогодні в селі є 2 школи - ЗОШ 1-111 ст (20 учителів, 208 учнів), ЗОШ 1-11 ст. № 1 (15 учителів, 106 учнів), дві сільські бібліотеки з книжковим фондом 15700, два ФАПи (5 медпрацівників) і лікарська амбулаторія (17 медпрацівників, в т.ч. 3 лікаря).

    Село Приморське мало спочатку назву Підстепне, бо було розташоване навколо річки Підстепної (зараз Конка), потім стало називатися Царицин Кут (в кінці 18 століття), пізніше село почали називати просто Цар-Кут. Така назва збереглася до 1964 року.

  Першим поселенцем у селі Підстепне був козак Запорізької Січі – Царичан. Наступні поселенці – кріпаки Київської та Полтавської губернії. Жителі села Підстепне були кріпаками графа Канкрина.

 В селі Цар –Кут в ХХУІІ столітті не було ні однієї культурної установи, за виключенням невеличкої церкви, а у 1878 році була збудована велика церква за кошти графа Канкрина і общини села.

  В перших роках другої половини ХІХ століття була збудована перша приходська школа. В 1878 році збудована 4-х класна церковна школа. А в 1912 році було збудовано дві земські школи. Село Царицин–Кут розташовувалося поблизу м. Олександрівськ і тому багато жителів працювали в залізничних майстернях.

   В 1923 р. організовано артіль “Пробуждение” (голова Герман Іван Андрійович). В 1929 році на базі цієї артілі створено колгосп “Зелений гай”, в центрі села колгосп “Маяк”, а в південній частині - “Удар по інтервентах”. В 1959 році ці господарства укрупнено в один колгосп імені Горького, який в 1965 році перетворено в радгосп “Першотравневий”.

   Головний напрямок виробництва – зернові культури, м’ясо - молочне тваринництво і городина. В період ВВВ 1575 жителів села брали активну участь у боротьбі з ворогом, з них віддали життя за Батьківщину 210 чоловік. В період ВВВ в боях за Вітчизну прославились своїм героїзмом жителі села: Олександр Олександрович Гнідий – полковник запасу та Микола Хомич Писаренко - сержант запасу, яким за бойові подвиги присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

  На території села знаходяться дві братські могили радянським воїнам.

   В 1964 році Царицин Кут переіменовано в с. Приморське. 

Школа побудована в 1869 році. Перша назва школи – Цариценокутська середня школа, вона складалася з 4 навчальних корпусів, початкові класи, середні класи і старші класи, а також до складу школи входили майстерня, бібліотека та їдальня.

Рішенням Червоноармійської районної ради депутатів трудящих №416 від 22.10.1964 року було проведено перейменування села і школи в с. Приморське школа Приморська середня.

Рішенням № 38 від 30 серпня 1971р. Василівського районного відділу школу реорганізували в Приморську восьмирічну школу №1, так як частину учнів перевели у нове приміщення.

З 1988 р. школу перейменували в Приморську неповну середню школу №1.

Рішенням Василівської районної ради №655 від 07.11.2002 заклад перейменовано в Приморську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів.

Рішенням районної ради №7 від 27.09.2013 року школу перейменували в Комунальний заклад «Приморська ЗОШ І-ІІ ступенів №1».

Рішенням 47 сесії районної ради від 25.09.2015 р. №10 було відкрито дві групи дитячого садочка і заклад перереєстровано у Приморський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Василівської районної ради Запорізької області.

bottom of page