Приморський навчально-виховний комплекс
"загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"
Приморський навчально-виховний комплекс
"загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"
22 січня - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
У рідному краї
Одна Батьківщина, і двох не буває,
Місця, де родилися, завжди святі.
Хто рідну оселю свою забуває,
Той долі не знайде в житті.
У ріднім краї і серце співає,
Лелеки здалека нам серце несуть.
У рідному краї і небо безкрає,
Потоки, потоки, мов струни течуть.
Тут мамина пісня лунає і нині,
Її підхопили поля і гаї.
Її вечорами по всій Україні
Співають в садах солов’ї.
І я припадаю до неї устами,
І серцем вбираю, мов спраглий води.
Без рідної мови, без пісні,
Без мами збідніє, збідніє земля назавжди.
Кожній людині мила своя сторона! Земля, на якій ви народилися, є рідною для вас, бо на ній живуть ваші мама і тато, братики і сестрички, бабусі і дідусі – ваш рід, ваша родина.
Наша рідна земля, наша держава – це Україна, а народ наш український. Але жодна держава не може вважати себе ані розвиненою, ані демократичною, якщо її громадяни не знають свого минулого. Де коріння сильне і глибоке, там й дерево сильне, воно бурям і стихіям ставить могутній опір. Нам, українцям, потрібно знати нашу історію, нашу культуру, наші традиції.
Ми живемо в гарній, квітучій країні, яка має горде наймення – Україна. А кожна держава має свої державні символи. Це Конституція України – основний закон, який визначає загальні засади держави, пояснює: яка наша держава, як здійснюється державна влада, які є права та обов’язки громадян. Державний прапор України синьо – жовтого кольору. Синій колір – колір неба, води, миру, жовтий колір – колір життя, сонця, пшеничного поля.
Державний герб України – золотий тризуб на блакитному тлі, який символізує триєдність людини, родини, нації.
Державним гімном України є пісня «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.
У недалекому минулому за її виконання, поширення можна було тяжко поплатитися. Цей вірш був заборонений, але згодом пісня знову зазвучала і стала державним гімном України. Державна мова України – співоча, солов’їна, ніжна. Вона радує серце, наповнює душу, збагачує розум.
Конституцію читають
Тато, мама і дідусь,
Я на неї теж дивлюсь,
Сторінки перегортаю.
Гарна книжка і цікава,
Всіх добра навчає
І дарує людям право
Від зла захищає.
Синій, як море, як день, золотий –
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!
Гляньте, на ньому волошки цвітуть,
Гляньте, жита в ньому золото ллють.
З жита й волошок наш прапор ясний.
З неба і сонця, як день весняний.
Наш герб – тризуб,
Це воля, слава й сила;
Наш герб – тризуб.
Недоля нас косила,
Та ми зросли, ми є,
Ми завжди будем,
Добро і пісню несемо
Ми людям.
Наш гімн є символом держави -
Лунає він над світом дзвінко.
Вклонімось Україні вірно,
Будемо гідні її слави.
Мова рідна моя – ти, як сонце ясне!
Бо слова твої серце уміють зігріти,
Приголубити , втішити можеш одна.
Мово рідна! Ну як нам тебе не любити.
22 січня – день, в який Україна святкує одну з найяскравіших подій нашої історії. 22 січня 1919 року уряди двох частин України на Софієвському майдані о 12 годині урочисто проголосили Акт Злуки українських земель, намагаючись реалізувати споконвічну мрію українців про єдність. І хоч цей акт мав символічний характер, але цей акт був і Україна стала цілісною, соборною, об’єднаною державою.
У вільну, незалежну, єдину Україну щиро вірять її сини і дочки, славні нащадки козацького роду. Вони свято вірять, що козацькому роду нема і не буде переводу.
22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно – Української Народної республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності України.
Україно! Ти для мене диво!
І нехай пливе за роком рік
Буду, мамо, горда і вродлива,
З тебе дивуватися повік.
Важко знайти ніжні і сердечні слова, які б не були вже сказані про Вітчизну. Велика, священна і прекрасна любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях. Але було б примітивно і убого вважати, що ця любов є лише вдячністю за добро, за ласку, за щедрість землі, на якій живеш.
Патріот – не той, хто вміє виголошувати пишні фрази, а той, хто своєю щоденною працею множить багатства рідної землі, прикрашає, перебудовує свою Батьківщину. Ви, діти, - майбутнє України. Від вас залежить, якою буде Україна через 10, 20, 30 років. Саме вам будувати Нову, вільну, незалежну державу. Сьогодні ми з гордістю та радістю можемо заявити, що засяяла веселка над нашою землею, нашою державою: Україна здобула волю і незалежність.
Перед світом постала держава з давньою історією, оригінальною культурою, працьовитим, миролюбним народом. Тут наші державні корені, тут наша земля, яка дала нам горде ім’я – українці.